Eğitim

Etkili Anne-Baba Eğitimi (P.E.T)

Yazan : ayferalp

İletişiminizdeki engelleri ortadan kaldırıp, karşılıklı anlayışın hakim olduğu huzurlu bir ev ortamı yaratmak Etkili Anne-Baba Eğitimi ile mümkün.

 Etkili Anne-Baba Eğitimi İçeriği  Etkili Anne-Baba Eğitimi ebeveynlere, çocukları ve hayatlarındaki diğer önemli kişiler ile ilişkilerini geliştirecek bir felsefe ve iletişim becerileri öğretmek amacıyla hazırlanmıştır.

E.A.E. bilimsel çalışmalarca çocukların öz disiplinini, kendine güvenini ve başkalarının ihtiyaçlarına duyarlı olma becerilerini geliştirdiği kanıtlanmış belirli becerileri anne babalara öğretmede öncülük yapmıştır.

E.A.E, anne- babaların herhangi bir ceza uygulamasını gereksiz kılar, dolayısıyla çocuğun saldırganlığını ve şiddete başvurmasını azaltır. Araştırmalar, çocukların anne-babalarının tutumlarını model aldıklarını ve onlar da anne- baba olduklarında E.A.E. anne-babaları haline geldiklerini göstermektedir.

Siz de E.A.E.’de öğrendiğiniz becerilerin evliliğinizi zenginleştirmede ve iş yaşamınızdaki ilişkilerinizi güçlendirmede eşit derecede etkili olduğunu fark edeceksiniz.

 Eğitimimizin katılımcıları altı anahtar beceriyi öğrenecektir:

 Problem aidiyetini tanımlama’ problemleri anlama ve yönetme

 “Aktif Dinleme”

çocuklarının ve diğer kişilerin kendi şahsi problemlerini çözmesini sağlayabilmek

‘Ben mesajı’ başkasının kabul edilemez davranışını değişimle sonuçlandırabilmek amacıyla yüzleştirmek

“Vites Değiştirme” değişime direncin üstesinden gelmek

‘Yöntem III’ çocuklar ve diğerleri ile çatışmaları çözmek ve çözüm sonucunda iki tarafı da memnun etmek

‘Değerler çatışması çözme becerileri’ çocuklar ve diğerleriyle değer ve rol farkı kaynaklı çatışmalarının üstesinden gelmek

Etkili Anne-Baba Eğitimi’nin siz ve aileniz için zenginleştirici, zevkli ve ödüllendirici bir deneyim olmasını yürekten diliyorum.

asd


gordontraining.com | etkiliannebabaegitimi.com

Yazar Hakkında

ayferalp

Ayfer Alp Yaşam ve Eğitim Koçu