Referanslar

Mardin Kardeş Okul!

alp

                                                                                             14/05/2012

KONU       : Kardeş Okul.

 

Sayın yetkili

Bu yıl da daha önceki yıllarda olduğu gibi “Kardeş Okul” projemizi gerçekleştirdik. Proje ortaklarımızla 16 Mayıs 2012 tarihinde Mardin Musaibin …….’e doğru yola çıkacağız.

Proje ortaklarımız: Pendik Milli Eğitim Şube Müdürü Baki Kesik, Kılıçaslan İlköğretim Okulu Müdürü, Ahmet Acar, Özel Alp Anaokulu Müdürü şahsım Ayfer Alp,

2009-2010 Eğitim öğretim yılında, Van ili Muradiye İçesi Karahan Köyü ilköğretim okulu anasınıfını kardeş okul seçmiş ve başarılı bir çalışma Özel Alp Anaokulu olarak gerçekleştirmiştik.

Ertesi yıl 2010-2011 yılında, gizli kahraman sevgili öğretmen Didem Görgülü’nün çağrılarılarıyla Van Çaldıran ilçesi, Alakaya İlköğretim okulunda “kardeş okul” projesini, Kılıçaslan İlköğretim okulu ve Pendik Milli Eğitim Şube müdürlerinden Baki Kesik ortaklığıyla gerçekleştirdik.

Amacımız; Okul Öncesi Eğitiminin Yaygınlaşması projesi doğrultusunda öğrencilerimizle birlikte  “Gönül Köprüsü” kurmak, çocuklarımızda yardımlaşmanın erdemini farkettirmekdir.

Bu anlamlı çabalar, kardeş okul, gönül köprüsü, doğuyla batının tanışması, birlik beraberlik, yardımlaşmak, tümü, “insan olmanın erdemini kazandıran eylemlerdir” Toplumda umut ve duyarlılık kazandırıcı sosyal bir sorumluluk olarak değerlendirdiğimiz bu çalışmalarla, kendi öğrencilerimiz üzerinde anlamlı dönüşümler oldu. İyiliğin mucizevi bir şekilde yayıldığına şahit olduk. Gönlümüz, bu sevdaya vurulduğundan, insana dokunan projelerde olmaktan gurur duyuyoruz.

Bu Projeden sizleri bilgilendirmek istedik.

Gereğini bilgilerinize arz ederim.

Saygılarımla!

                                                                                Ayfer ALP
                                                                   Özel Alp Anaokulu Müdürü

 

 

                                                                          

Yazar Hakkında

ayferalp

Ayfer Alp Yaşam ve Eğitim Koçu