Kişisel Gelişim Eğitim Programı

KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİM PROGRAMI
HEDEFİMİZ MUTLULUK VE TATMİN!

Eğitimcinin Kişisel Gelişim Koçluğu Hizmetlerimiz, öğretmenlerimizin, öncelikle

Kendilerini tanımalarına,

Bloke olmuş duygusal alanlarını ve ihtiyaçlarının tespitine yardımcı olan çalışmalar yapılmaktadır.

Kişisel Gelişim Koçluk Hizmetlerimizin amacı; eğitimcinin, kendini keşfetmesinin yolunun, içsel yolculuk olduğuna işaret etmek, hatırlatmak, fiziksel, mental, duygusal ve ruhsal olarak optimal sağlık ve olgunluk seviyesine taşıyacak bir dönüşümsel süreç oluşturmaktır. Nefes başta olmak üzere çeşitli yöntemlerle özgüven geliştirme, duygularını fark edebilme, olumsuz duygularını kontrol edebilme, kendisini doğru ifade edebilme becerilerini ve bu noktadaki farkındalıklarını kazandırmaya yönelik çalışmalar yapılmaktadır. İnsan yalnızca beden varlığı değildir. Ruhumuzla bağlantıyı kuramadığımız sürece, birlik ve bütünlük içersinde olamayacağız. Madem öğretmenin misyonu vicdan sahibi, özgüvenli, yaratıcı bireyler yetiştirmektir; öyleyse kendilerinin de hizmet almak, farkındalık geliştirecek, kişisel alanda gelişimlerini sağlayacak destekleri almaya hakları vardır.

 Bize emanet olan evlatlarımıza, öğrencilerimize, hizmet vermekle yükümlü öğretmenler olarak bizimde desteklenmemiz gerekmektedir.Bu toprakların evlatlarıyız ve biz de yaşayarak öğrendik. Rol model öğretmenlerimiz vardı. Sorunlarımızı nasıl çözeceğimizi rol modellerimiz, öğretmenlerimiz, annemiz ve babamızdan yaşayarak öğrendik. Her ne kadar ilim okusak da yine ilmin söylediği gibi örnek görerek, öğreniyoruz. Beklediğimiz davranışın dışında bir davranışla karşılaştığımızda öfkeye kapılmıyor muyuz? Sesimizi çabucak yükseltmemek için zorlanmıyor muyuz? Sorunlarımızı nasıl çözeceğimizi yaşayarak öğrendik. İşte bu sebepledir ki desteklenmemiz gerekmektedir. Hal bilimlerinden nasiplenmiş, insan olmanın erdemli yanlarını her daim hatırlayan ve hatırlatmayı, işaret etmeyi misyon edinmiş şahsiyetlerle sohbet ortamlarında bulunmak, egomuzla yüzleşmemizi sağlayacak cesur çalışmalar içinde olmalıyız.
Eğitimcinin, kişisel gelişimine destek olmayı, insan olmanın erdemine işaret etmeyi misyon edinmiş Eğitimci kimliğiyle kendini gerçekleştirmekte olan uzmanımızın koordinatörlüğünde gerçekleştirilen bir diğer çalışma Eğitimcinin Karakter Okulu projesidir. Öğretmenlerimize kazandırmayı hedeflediğimiz temel insani ve evrensel değerler, her toplantıda farklı bir değer ele alınarak işlenmekte, sadece okulumuzdaki öğrencileriyle çeşitli etkinliklerle uygulamakla kalmayıp bizzat kendilerinin, yaratıcı drama ve psikolojik drama yöntemleri kullanarak katılımları sağlanmaktadır. Sunduğumuz kişisel gelişim seminerleri, eğitimcini ruh, beden ilişkisini kurmalarına, içlerindeki çocuğu yeniden keşfedip, şefkatle kucaklamalarına, egolarıyla yüzleşmelerine, ilmin ışığıyla aydınlanmalarına olanak sağlamaktadır. İlim ve sevgiyle.

Eğitimcinin Kişisel Gelişim Koçluğu Programımızın en temel prensibi, gizlilik, gönüllülük, kişi hak ve farklılıklarına saygı ve bireysel değerlilik ilkelerine dayanmaktadır.

NEFES ÇALIŞMALARI;

Nefes son yıllarda spritüel kişisel gelişim çalışmalarına damgasını vurmuş, ilmin kabul ettiği, çok etkili sonuçlar vermektedir.

 PROGRAMIMIZ SÜRESİNCE NELER OLACAK

Bu programda yer alan kazanımlar erdemli insan olmanın gerekliliğini işaret etmektedir.

Nefesimizi ve düşünme alışkanlıklarımızdaki limitleri, olumsuzlukları, dönüştürme olanaklarıyla donatılmıştır.

Değerli katılımcılarımız, bu program süresince, Kendimizle, kendimize doğru, içsel bir yolculuğa çıkacağız;

Nefes terapileriyle doğru nefes almayı öğreneceğiz. Bu donanım, daha canlı, dinamik, güçlü, sağlıklı, dengeli olmamızı sağlayacak. Bağışıklık sistemimiz kuvvetlenecek.

Konsantrasyonumuz artacak, karar alma mekanizmamız hızlanacak.

Koçluk çalışmaları, afirmasyonlar, pozitif niyet egzersizleri, affetme egzersizleri ile öfke, korku, tedirginlik, suçluluk, yetersizlik, üzüntü gibi bastırılmış duygular kendiliğinden yok olarak yerini mutluluk, neşe, huzur, sevgi, aşk, bolluk gibi pozitif, gelişmiş, olgun, yüksek bilinç düzeyinde duygulara bırakacak.

Bastırdığımız ve yıllardır sistemimizde barındırdığımız, gelişmemiş, sıkışık, tıkanık düşüncelerimizle yüzleşme olanağı bulacağız.

Fiziksel, mental, ve duygusal bedenlerimizde bulunan dirençlerin açığa çıkarak, pozitif düşüncelere dönüşür.

Limitleyici düşüncelerimizle yüzleşiriz.

DÖNÜŞÜM HERKES İÇİN MÜMKÜNDÜR!

DÜNYA DEĞİŞSİN İSTİYORSANIZ SİZ DEĞİŞİN, HER ŞEY DEĞİŞECEKTİR.